Přivítáme jaro!

První dva měsíce nového roku jsme si užívali divoké počasí tak, jak přišlo. Místy až skoro letní, místy blátivé a občas jsme se i koulovali. Za okny padají obrovské vločky sněhu, ačkoli víme, že ve středu už zase budeme na blátě… 🙂 Zkrátka užíváme přírody plnými doušky.

Hodně se toho děje nového. Školka má konečně název, jmenuje se Žití. Žití přesně vyjadřuje to, co bychom chtěli dětem přinést – život v přítomném okamžiku, plnými doušky v souladu s přírodou a rozvíjení sebe sama skrze její možnosti, které nám nabízí jako moudrá učitelka.

Zasněžená jurta. Střešním oknem k nám svítí slunce už od rána.

Zasněžená jurta. Střešním oknem k nám svítí slunce už od rána.

V jurtě ještě chybí dodělat pár věcí, ale dětem se tam moc líbí! Užívají si nové stoly, atmosféru jurty, nové pomůcky, skládačky a barvy. V únoru jsme si mimo jiné vyrobili masky a vydali se do lesa za překvapením. Našli jsme tašku zdravých dobrot, které jsme spotřebovali ke svačině. V lese jsme potkali spoustu zvířat, část dětí už pozná sojku, těch máme na zahradě a v okolí hodně! Terezka měla velkou radost, když šla po zahradě a sojka se jí vůbec nebála a mohla k ní tak přijít opravdu blízko! Pozorovali jsme okolí z posedu kousek od Vávráku. Nové průvodkyni Janě jsme ukázali, kam rádi chodíme, kde je Dračí doupě a kde jsme zdobili vánoční stromeček pro zvířátka. Děti i dospělí si chválí kompostovací toalety, hlavně, že prkénko nestudí, neboť je z polystyrenu. Kamna v jurtě topí tak, že si občas připadáme jako na Sahaře.

Březen se ponese ve znamení živlů. Každý týden se budeme věnovat jednomu, ten první bude zasvěcen vodě. Jak jinak v březnu plném sněhu, tání a deště. Děti se také mohou těšit na vynášení Morany a oslavu jara, kterou pro ně s láskou chystá Káťa Kůsová.

Přejeme krásný začátek jara a těšíme se na setkání s Vámi!

Tým Žití