Proč lesní školka?

Sníh je jako zázrak. Najednou z nebe padá něco úplně nového.Sníh je jako zázrak. Najednou z nebe padá něco úplně nového.

Proč lesní školka? Protože v lese jsme doma! Protože v lese se toho spoustu naučíme, budeme otužilí, budeme se umět pohybovat, posílíme nohy a získáme sebejistotu. Protože v přírodě můžeme fungovat jako tým. Protože dýcháme čistý vzduch. Protože si užijeme každý okamžik. Protože v lese se plně věnujeme tomu, co právě prožíváme. Každé ráno při ranním kruhu se ptáme dětí, co by dneska chtěly dělat, co by nového chtěly zažít a jak se mají. Každý den odpovídají, že chtějí jít do lesa, na houby nebo na naše oblíbená místa na nedalekém Vávráku a blízkém lese: ke Dvěma bratrům, k Dračímu dopěti nebo k Domečku čarodějnice. Děti nikdy neřeknou, že se jim ven nechce. Anebo řeknou, ale pak jsou šťastné, když tam skutečně jsou. V lesní školce je vlastně skoro zbytečné chodit dovnitř.

Kousek nad Vávrovým paloukem v Senohrabech máme divokou zahradu. Je tu hodně křoví, dva vzrostlé ořešáky a stará studna, která čeká, až ji opravíme. Na zahradě stojí zděný domeček, kde máme uložené naše věci, kde v zimě obědváme a spíme, kde si topíme v kamnech. Vedle domečku je jurta, která je také vytápěná a slouží nám jako zázemí z ryze přírodních materiálů. Je zbrusu nová a voní dřevem a ovčí vlnou. Na zahradě máme také altán, ten používáme, když chceme některé věci nebo sebe schovat pod střechou, ale pořád být venku. Každopádně se přijďte podívat!